POZIV MEDIJIMA, INSTITUCIJAMA, POJEDINCIMA, KOMPANIJAMA U SRBIJI, REGIONU I NAŠOJ DIASPORI ŠIROM SVETA NA SARADNJU, JAVITE NAM SE

U ovo teško korona virus vreme, gojaznost kod odraslih i dece velika je opasnost i čini veoma teškim život i rad,
pojedincu, porodicama, firmama, državi. Naše udruženje ima za cilj prevenciju, edukaciju i borbu protiv gojaznosti,
ali i da pruža podršku, savet, da ohrabri i ukaže kako se problemi gojaznosti mogu olakšati, rešiti, ublažiti.

Tel, viber.whatsapp: + 381 63 230 222
Beograd, Srbija, Mile Grozdanić, predsednik Udruženja.

Gojaznost se mora posmatrati kao bolest i tela i uma. Pacijentima je neophodna pomoć da bi postali svesni da imaju kapaciteta da poboljšaju svoje zdravlje ostvarujući idealnu telesnu težinu.

Koronarna srčana bolest, šlog, hipertenzija, dijabetes tipa 2, osteoartritis i respiratorni problemi. Gojaznost se dovodi u usku vezu sa komplikacijama u trudnoći, a takođe i sa poremećajima menstrualnog ciklusa, stresnoj inkontinenciji, psihološkim oboljenjima (depresija).